1) Matěji máš za sebou rok v dresu Skutče, jak se ti u nás líbí?

Po delším zranění jsem začátkem ledna tohoto roku přišel do klubu plného mladých hráčů a už po pár úvodních trénincích mi došlo, jak skvěle to v kabině funguje..Po zimní přípravě a několika úspěšných přátelských zápasech přišly na řadu mistrovská utkání, kde jsem ve většině zápasů dostal důvěru trenéra mezi třemi tyčemi. Hlavní ambice klubu byla postoupit do vyšší soutěže a to se nám nakonec povedlo, takže spokojenost, která trvá i nadále.

2)V loňské sezoně jsme postoupili do krajské I.B třídy, jaký dojem na tebe prozatím udělala tato soutěž?

Jelikož s I.B třídou mám zkušenosti z let minulých, tak soutěž je to samozřejmě o poznání kvalitnější, než okresní přebor. Nicméně bychom u ní rádi nezůstali a časem se podívali ještě o stupínek výš. Kvalita a zázemí klubu na to určitě je.

3)Zimní přípravné období začíná v polovině ledna. Jak ty snášíš tento potřebný drill a jak se udržuješ teď v době volna?

Nepatřím zrovna mezi nadšence zimních příprav (smích). Je to spíše o běhání a balón vidíme minimálně, ale rozumím tomu, že po delší pauze je potřeba zase začít makat. Každopádně se znovu těším na své spoluhráče a věřím tomu, že kluci naberou určitou kondici, aby jsme v jarní části soutěže soupeře přehrávali. Já se pokusím, co se týče jídla, alespoň více "hlídat" o svátcích.

4)První květnový den nás čeká čtvrtfinále krajského poháru, s kým by si chtěl poměřit síly? - pozn. : Starý Máteřov, Libišany, Rosice n/L, Dolní Újezd, Letohrad, Litomyšl, Moravská Třebová

Těžká otázka, proti všem klubům už jsem ve své kariéře nastoupil a vím, že ani s jedním to nebude lehké. Je skvělé, že jsme se jako klub z I.B třídy dostali v poháru mezi osm nejlepších z celého kraje. Spoustu kamarádů mám v Rosicích nad Labem, takže by to bylo pro mě velmi zajímavé utkání. Navíc mančaft pod trenérem Tesařem vyznává podobný styl hry, jako my, a už několikrát jsme se přesvědčili, že nám vyhovuje více, když soupeř hraje otevřený kombinační fotbal, než aby devadesát minut bránil