1) Kluci máte za sebou již několik tréninkových jednotek a utkání. Nemohu tak začít jinak než otázkou na první dojmy z nového působiště?

Libor: Musím říci, že se tu cítím velmi dobře. Je tady výborná parta kluků a panuje tady velice přátelská atmosféra. S některými kluky jsem již dříve kopal, jako třeba právě s Radimem. Nicméně stále si zvykám na náš herní styl, ale cítím, že se to každým zápasem zlepšuje a postupně si se spoluhráči vytvářím automatismy. Stále je před námi ještě pár přáteláků, takže je ještě dost času to dopilovat.
Radim: Mé první dojmy z nového působiště jsou velice pozitivní. Co se týče tréninků, tak jsem nesmírně spokojený, každý trénink je jiný, což je super. Přátelské zápasy jsem odehrál zatím dva, ale myslím si, že se v každém zápase z naší strany objevily věci, kterými bychom se mohli prezentovat v jarní části sezóny.

2) Své první fotbalové krůčky jste udělali v MFK CR, jak se vaše kariéry vyvíjeli dál? Radime ty si údajně okusil i zkoušku v AC Sparta Praha?

Libor: Těch kroků v Chrudimi bylo více než jenom ty první. Strávil jsem zde prakticky celou dosavadní kariéru, kdy jsem prošel všemi věkovými kategoriemi. Jednu sezónu jsem odehrál za Chrudimskou rezervu hrající I.A třídu a Krajský přebor. Po prvním zranění kolene jsem přestoupil do Ctětína, hrající III. třídu, odkud jsem po roce a půl přestoupil právě sem do Skutče, kde mě snad čeká zářná budoucnost.
Radim: Máte pravdu, fotbal jsem začal hrát od svých 5-ti let právě v MFK Chrudim. V Chrudimi jsem strávil přibližně třináct let a za tu dobu jsem měl možnost trénovat pod výbornými trenéry a hrát se skvělými spoluhráči. Právě díky trenérům, kteří mě trénovali jsem měl možnost vyzkoušet si jednodenní kemp ve Strahovské akademii AC Sparta Praha, společně se dvěma dalšími spoluhráči. Abych se však vrátil k Vaší první otázce, tak mé další kroky pokračovaly v 18-nácti letech do nedaleké Čáslavi, kde jsem odehrál jednu sezónu v dorostenecké soutěži a poté jsem necelý rok strávil v mužích, ve kterých jsem nastupoval za rezervní tým, který v tu dobu hrál 1.B třídu. V Čáslavi jsem však moc času nestrávil, jelikož jsem musel podstoupit operaci pravého kotníku, konkrétně plastiku vazu. Byl jsem tedy bez fotbalu rok a půl. Po dlouhé rekonvalescenci jsem znovu začal hrát fotbal, avšak v týmu Nové Dvory, kteří hrají okresní přebor. V Nových Dvorech jsem odehrál jarní část minulé sezóny a podzimní část této sezóny. Nyní jsem na půlročním hostování s opcí ve Skutči.

3) Kromě mládeže v Chrudimi Vás pojí další věc. Oba jste si prošli složitým obdobím a to zraněním, které Vás na nějakou dobu vyřadila ze hry. Jak jste zvládali toto nepříjemné období?

Libor: Tak složitým obdobím bych to úplně nenazýval. Je třeba brát věci tak jak jsou a zranění ke sportu prostě patří a každého dříve nebo později nějaké to zranění postihne. Naštěstí ta rekonvalescence netrvala dlouho a byl jsem relativně brzy opět fit.
Radim: Pro mě osobně to bylo velice těžké období. První dva měsíce po operaci jsem musel pouze ležet, nemohl jsem došlapovat na operovanou nohu, takže to nebylo nic příjemného. Po dvou měsících jsem začal pomalu rehabilitovat. Začátky rehabilitace byly velice náročné, protože jsem měl strach, jak hodně budu moci kotník ohýbat. Postupně se to však zlepšovalo a po konci rehabilitací jsem mohl začít s lehkým během. Už jsou to dva roky od operace a stále si musím tejpovat kotník, jelikož mě po velké zátěži ještě bolí.

4) Abychom nemluvili jen o zranění, protože to nikomu nepřeji tak jedna z dalších spojitostí u Vás je studium. Co a kde studujete ?

Libor: Studuji prvním rokem na Univerzitě Hradec Králové obor Management cestovního ruchu. Zatím si studium moc užívám, tak ho snad i zdárně dokončím.
Radim: Já studuji sociologii, obor sociální antropologie na univerzitě v Pardubicích. S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne, Radim Kozák.