1) Na úvod našeho rozhovoru nám kluci řekněte, jak se Vám ve Skutči líbí a jaké jsou první dojmy?

Tomáš: Musím přiznat, že jsem mile překvapený. Tréninky mě baví, jsou dělány zábavnou formou. Líbí se mi, že nejsme neustále jen na hřišti, ale máme například i kruhové tréninky. Jsem spokojený.
Jakub:Zdravím, tak určitě se mi tady ve Skutči líbí, areál je tu pěkný a hřiště na velice dobré úrovni. Jelikož jsem zde již působil, tak jsem i věděl do čeho jdu.

2) Jakube ty jsi u nás již působil, ale po půl roce si bohužel odešel. Přibliž nám kudy vedla tvá cesta než si opět zavítal k nám do Skutče? Tomáši ty jsi odchovancem Chrudimské kopané, ale od fotbalu si měl poměrně dlouhou pauzu, řekni nám co tě přimělo k návratu a především do našeho dresu?

Tomáš: Už od prvního ročníku na vysoké škole mi Péťa Vymetal neustále psal ať to jdu do Skutče zkusit. Poté mi psal i Petr Felkl, který je teď v divizi nebo i Martin Horáček. Fotbal mi hodně chyběl, zejména určitá zodpovědnost nebo možnost dělat rozhodnutí během zápasu a určitě i kabina, která je ve Skutči suprová.
Jakub: Tak po půl roce ve Skutči jsem se rozmýšlel, zdali nechci dále pokračovat v Chrudimi a přes zimu jsem tam podstoupil zimní přípravu. Pak ale přišli různé komplikace a nakonec jsem kvůli špatné komunikaci s vedením dohrál jarní část v Rozhovicích. Léto mělo podobný průběh, akorát jsem opět změnil působiště a podzimní část soutěže jsem hrál v Načešicích. A po Koronavirové pauze jsem přijal nabídku hrát opět tady ve Skutči.

3) Ve Skutči skládáme mužstvo, kde dostávají přednost mladí hráči s vidinou velkého potenciálu do budoucna. Jak na Vás působí tato cesta oddílu?

Tomáš: Určitě má tato cesta potenciál do budoucna. Dost kluků prošlo mládeží a dorostem Chrudimi. Pokud by zůstala kostra týmu, tak si myslím, že v budoucnu by Skuteč nemusela hrát pouze 1. B třídu. NIcméně, je to velmi složité, protože například minulou sezonu byl rozdíl mezi druhým týmem soutěže a šestou Skutčí 3 body.
Jakub: Tak myslím si, že toto mužstvo má určitě do budoucna nějaký potenciál. Samozřejmě v takových týmech je také důležitá zkušenost, ale to si myslím, že tady momentálně máme.

Kubo a Tome oba studujete VŠ, jak vidíte návrat do lavic, fotbalovou soutěž a vše okolo nás s ohledem na narůstající Koronavirovou nákazu, která v posledních dnech stoupá?

Tomaš:Jsem hodně skeptický ohledně dohrání nižších soutěží. Příklad béčka Chrudimi ukázal, že to bude velmi komplikované. Rád bych se mýlil. Vzhledem k dnešním možnostem a kvalitě vyučujících na Katedře politologie a evropských studií v Olomouci nemám vůbec žádné obavy, ať už škola bude probíhat normálně a nebo online.
Jakub: Já osobně doufám, že výuka bude probíhat za normálních okolností, jelikož mi studovaní z domova úplně nevyhovovalo, ale kdo ví, co se bude ještě tento rok dít. Co se týče fotbalu, tak pevně věřím, že soutěž dohrajeme ve zdraví.

Pánové děkuji za rozhovor a přeji mnoho fotbalových úspěchů a hlavně pevné zdraví.