1) Ahoj Filipe a Pavle, na úvod nám řekněte něco málo o sobě. Kde jste s kopanou začínali a kudy vedla Vaše cesta až momentálně k nám do Skutče.

Filip: Ahoj, je mi 19 let, vystudoval jsem sportovní pedagogické lyceum a dále nastupuji na VŠ do Brna. S fotbalem jsem začal v 6 letech v MFK Chrudim, kde jsem působil až do loňské sezóny. Pavel: S fotbalem jsem začal cca v 6 letech v klubu TJ Luže, poté jsem v roce 2008 přestoupil do klubu MFK Chrudim, kde jsem byl od starší přípravky vychován v hráče, jakým jsem dnes, alespoň doufám, že jsem to za poslední 2 roky nečinnosti nezapomněl. V klubu MFK Chrudim jsem vydržel do 16 let, tedy do ročníku U17, kdy jsem v polovině sezony odešel zpět do mateřského klubu TJ Luže, jelikož jsem uvažoval o kariéře atleta. Toto rozhodnutí však nebylo z těch nejlepších, jelikož jsem u atletiky nevydržel dlouho. Důvod byl prostý, atletika je o jednotlivcích a mě chyběla parta spoluhráčů a kamarádů. V klubu TJ Luže jsem od 16 let působil v A mužstvu dospělých, kde jsme postoupili z I.B třídy do I.A třídy, ve které jsme poté hráli střed tabulky a já se zhruba ve 20 letech rozhodl z osobních důvodů ukončit kariéru. Myslel jsem, že se již k fotbalu nevrátím, ale po dvouleté pauze jsem se rozhodl to změnit a vybral jsem si klub FK Junior Skuteč pro opětovné nastartování mé sportovní kariéry.

2) Filipe absolvoval si již několik tréninkových jednotek a tři utkání, jaký dojem na tebe prozatím hráčský a realizační tým udělal? Pavle ty přicházíš až těsně před soutěží a s týmem se teprve poznáváš, zeptám se tě tedy co v tvém případě rozhodlo, že si si vybral právě FK Junior Skuteč ?

Filip: Můj první dojem byl velmi pozitivní. V kabině je skvělá parta a cítím se zde dobře. Pavel: Rozhodlo hlavně to, že tu je spoustu kluků, se kterými jsem hrával dříve za MFK Chrudim či během střídavého startu ve Skutči, kde jsem strávil zhruba 2 roky. Vím tedy, že je zde skvělá parta kluků, kteří si pomáhají na hřišti i mimo něj. Také to, že jsem se zde byl během loňské sezony podívat na několik utkání a mohu říct, že se zde hraje opravdu skvělý fotbal. Je vidět, že každého hráče na hřišti ten fotbal baví a hraje ho s obrovskou vášní a láskou, přesně tak jak to má být. Můj otec mi toto angažmá doporučoval již dlouho a já se letos rozhodl, že do toho půjdu.

3) Oba jste velmi mladí hráči, s jakými ambicemi do Skutče přicházíte ? A co od tohoto angažmá očekáváte?

Filip: Toto je moje první sezóna v chlapech a s ohledem na pokračující studium mi Skuteč nabídla vyhovující podmínky. Doufám, že se díky dobrému kolektivu a zázemí fotbalově posunu. Věřím zde v dobrý fotbal, který bude nás hráče i diváky bavit. Pavel: Doufám, že se co nejdříve vrátím jak po fyzické i dovednostní kondici, abych byl platným hráčem a mohl tak pomoci tomuto klubu ke hře o první příčky a jelikož jsem viděl nějaké zápasy již loňskou sezónu, tak věřím, že dokonce o postup do vyšší soutěže. Také se těším na to, že budu mít možnost si zahrát v týmu, kde všichni hrají, protože je to baví a chtějí hrát.

4) Pohárový úspěch z loňské sezony zdá se pokračuje. Po vyřazení Kameniček a Heřmanova Městce přivítáme FO Lanškroun. V soutěži začínáme v Horním Jelení, následuje domácí utkání s Cerekvicí a poté zajíždíme do Prosetína. Co říkáte na tento těžký úvod?

Filip: Jsem zvyklý z MFK hrát těžké zápasy, takže si myslím, že to je pro nás výzva a motivace ukázat, co v nás je. Pavel: Každý začátek je těžký a proti klubům jako jsou Horní Jelení a Prosetín jsem již dříve hrál a vím, že zápasy na půdě těchto soupeřů nejsou jednoduché, bývá zde velice bouřlivá atmosféra, ale věřím, že tento začátek včetně domácího zápasu s Cerekvicí se zvládne skvěle a začne tím úspěšná sezona. Pokud se jedná o zápas s Lanškrounem, tak ten bude také velmi náročný, přeci jen se jedná o loňského vítěze Krajského přeboru, ale i přesto věřím, že Skuteč tento pohárový zápas zvládne a postoupí do dalšího kola.