🎤 Přinášíme již slíbené hodnocení podzimní části.

Nejprve se zaměříme na hodnocení mužstva a následně výsledků. Početný kádr je první střípek k tomu, aby jsme zvládali utkání ve kterých nám chybí někteří hráči. Aby tam byla zastupitelnost a konkurence. Ale pojďme postupně...tým měl určitou kostru okolo Vamberského, Kopeckého, Talácka, Kozáka, Vymetala, Čermáka a Netolického. Tito hráči mají jedno společné až na Petra Vymetala. Prakticky neslezli ze hřiště a měli vyrovnanou výkonnost. Okolo těchto kluků se nabalovali další. Bohužel nám letos haprovala obrana. Jindy stabilní hráči z různých důvodů v podzimní části často chyběli. To se projevovalo v nesehranosti obrany. Příjemné překvapení byl Kubíček a Netolický. Prvnímu jmenovanému drží zdraví a to je základ. Na podhrotovém místě se našel a odehrál spoustu dobrých minut. Nebyl přetěžován ani opomíjen, podařilo se nám najít balanc a správné vytížení. Lukáš Netolický přišel jako střední záložník. Rychle nám, ale došlo že jeho místo je jinde. Ač se to samotnému hráči zprvu nezdálo, rychle pochopil a zvládl se aklimatizovat na levou stranu zálohy. Tímto přesunem se stal prakticky nepostradatelnou součástí naší sestavy a nebojím se říct, že patřil k tomu nejlepšímu. 🥇 Stále má však před sebou hodně práce a může být jen a jen lepší. Do útoku jsme přivedli Fandu Odstrčila z Rváčova. Celou přípravu poctivě odmakal, vypadal výborně. Vše podtrhl vstřelenou brankou v pohárovém utkání v Kameničkách. Bohužel v tentýž zápase se zranil a i přes snahu hrát bylo vidět, že není fit. Ve čtvrtém kole přišlo druhé zranění, které ho na měsíc vyřadilo ze hry. Když už se chystal k návratu, přišel z Divizního Ždírce Petr Felkl a vlétl do toho jako uragán🌪. Když už měl František hrát v Kameničkách základ, přišlo nachlazení a zase byl mimo. Těžký půl rok pro něho, podobně na tom byl Jarda Chour. Oba hráči šli příkladem v přístupu. Tým podporovali a nehleděli na sebe. Pevně věřím, že oba kluci v zimě naberou kondici, herní pohodu a na jaře budou důležitou součástí mužstva.

Co se výsledků týče..

do sezony jsme vstoupili jak je naším zvykem. Prohrou. Každoročně máme těžký rozjezd a letos tomu nebylo jinak. Začínalo se ve Svratouchu, se kterým jsme snad nikdy neprohráli. Všechno je jednou poprvé. Před utkáním nám vypadl Vymetal s Kozákem. K tomu malé hřiště s v tu dobu nedobrým terénem a byla z toho prohra 2:1. Zareagování přišlo vzápětí domácí výhrou proti Slatiňanům 5:1 . Ve třetím kole měli přijít povinné body na domácí půdě s Jelením. Leč přes obrovský tlak a plno šancí jsme brali pouze bod za remízu 0:0. Po třech kolech měl papírový favorit soutěže 4 body. Paradoxně nám to pomohlo. Další utkání bylo v Rozhovicích, které jsme vyhráli 1:3 a odrazili se tak k lepším zítřkům. Domácí výhra 5:1 nad Hrochovým Týncem, následně vyhrané derby v Prosetíně 0:3 a hned domácí výhra o čelo tabulky 3:0 s Cholticemi. V tu chvíli nám narostlo sportovní sebevědomí a bylo jen o nás jak dlouho natáhneme vítěznou šňůru. A ta pokračovala venkovní výhrou v Řečanech 0:5, domácí výhrou 4:3 nad Chvojencem, další domácí výhrou 4:1 s Přelovicema. Následovalo vítězství v Kameničkách 0:3 a domácí výhra nad Nasavrky 3:1. 11 utkání bez prohry s 10 výhrami. Každá série však někdy končí. Jestli někde měla skončit, tak ve Stolanech. Né, že by se nám nedařilo se Stolany, ale spíše ve Stolanech! Opět malé hřiště, terén mizerný, soupeř nahecovaný a kvalitní. Utkání blbec, druhá branka nás srazila do kolen a bylo na nás vidět, že nemáme morál na to utkání otočit. I přes dobrou druhou půli a snížení jsme na body nedosáhli. Prohra 3:1. Poslední utkání nebo-li jarní předehrávka byla důležitá. Ač velmi oslabeni, museli jsme vyhrát. S vědomím, že kluci z Prosetína závěr podzimu nezvládli a prohráli poslední dvě utkání bylo důležité vyhrát a odskočit na 7 bodů. Další pronásledovatel a náš přemožitel Stolany předehrávali s H. Jelením. Očekávaná byla výhra Stolan, jenomže to nahecování které ukázali proti nám někam vyprchalo a remizovali 1:1. V tu chvíli jsme teprve docenili naší hubenou a ubojovanou výhru 0:1 z Chvojence. Po odehraných 14 kolech jsme na 1. místě a máme 34 bodů. Na jaře ( pokud nějaké bude ) nás čeká už ,,jen" 12 utkání. Začínáme dvěma domácími se Stolany a Svratouchem. Kdo dočetl až sem, děkuji za pozornost. Děkuji klukům a celému týmu za jejich docházku, snahu, bojovnost a umístění.

Přes zimu budeme tvrdě pracovat, tým se pokusíme ještě doplnit a posílit tak abychom toto umístění udrželi do samotného konce sezóny!!!