1) Ahoj Dane, jak by jsi zhodnotil úvod sezony, který se nejprve jevil dobře a teď naopak přišel výsledkový propad?

Ahoj, když jsem přišel na první trénink po minulé sezóně, která byla velice vydařená a my, jako nováček obsadili 4. místo (popravdě jsem to nečekal a nevěřil nám, což není úplně správně a doteď to mám od kluků „na talíři“ :D) tak jsem měl z týmu velmi dobrý pocit. Sice nám odešel asi nejdůležitější článek týmu, brankář Matěj Kouba, tímto ho na dálku zdravím, ale myslím, že naši gólmani ho dokáží plně nahradit. Tým byl naopak dobře posílen do pole, za mě můžu jmenovat například Filipa Marela, Pavla Karala a další. Na úvod sezóny jsme měli jedno přípravné utkání s SK Přibyslav a 1. kolo poháru s FK Kameničky, bohužel jsem ani do jednoho utkání nemohl nastoupit z důvodu zranění, ale kluci se s tím poprali statečně. Po těchto utkáních přišel očekávaný začátek sezóny a pohárová utkání, ve kterých jsme si v minulém ročníku připsali skalp několika týmu z krajské soutěže. Začátek sezóny jsme chytli za správný konec, jak v předvedené hře, tak hlavně výsledkově. Zvládli jsme 2. kolo poháru, tak i 1. kolo soutěže na „horké“ půdě v Horním Jelení, díky týmovému výkonu. V dalším kole jsme přivítali nováčka soutěže z Cerekvice, kterého jsme jasně přejeli 3:0 a nikdo z nás nečekal nějaký zádrhel v naší hře, bohužel, opak byl pravdou. Přišla zranění některých kluků, také čas dovolených, a to se samozřejmě podepsalo na předvedené hře a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, prohra v derby, ztráty bodů v utkáních, které si musíme pohlídat, a nakonec vypadnutí z poháru, za který se ale nemusíme stydět, protože jsme proti loňskému vítězi kraje Lanškrounu předvedli velmi dobrý výkon. Teď se ale musíme soustředit na další utkání a zabrat, abychom se dostali zpátky na přední příčky a dokázali sami sobě a našim fanouškům, že na to máme.

2) Při absenci V. Talácka jsi byl kapitánem mužstva, cítil jsi větší zodpovědnost za tým než v jiných utkáních?

Určitě. Myslím, že tohle cítí každý hráč, který vede „svůj“ tým do zápasu, chce jít hráčům příkladem, tak jsem to bral i já.

3) Budou to dva roky co jsi do Skutče zamířil z FC Hlinsko. Co říkáš na momentálně divizní Hlinsko?

Už dva roky? Letí to :D Ne, Hlinsko mě přivedlo k fotbalu, takže pokud mám čas, tak samozřejmě na utkání dojdu. Přeji jim, že vykopali kýženou divizi, teď se jim výsledkově daří, tak snad to vydrží i do dalších utkání.

4) Je něco, co by si vzkázal spoluhráčům či fanouškům Skutče?

Myslím, že se spoluhráči si vše řekneme v kabině, a to by tam mělo taky zůstat. Snad jen aby konečně Marek Čermák začal dávat góly. :D Naším fanouškům bych chtěl velmi poděkovat, za jejich hojnou podporu na zápasech a doufám, že nás budou podporovat, tak jako doposud.