Tomáš Malinský - záložník FC SLOVAN LIBEREC , 28 let, Fortuna Liga - Odchovanec skutečské kopané, hrající Fortuna Ligu. Klubová kariéra: FC Skuteč, AFK Chrudim, FC Hradec Králové, FC SLOVAN Liberec.

1) Má první otázka se nabízí sama. Jak momentálně trávíš svůj volný čas v období epidemie ?

Když neplním individuální plán, který máme od našich kondičních trenérů, tak volný čas nejčastěji trávíme doma a nebo v přírodě, kterou máme za domem.

2) Když zabrousíme do fotbalového dění, zcela jistě musíš trénovat individuálně. Jak taková příprava pro udržení se v rytmu vypadá na úrovni první fotbalové ligy?

Na každý den máme připravený individuální trénink, ať už to je výběh na cca 45min. proložený rychlejšími úseky nebo jen trénink zaměřený na rychlost, nicméně každý den neběháme, běhaní střídáme s posilování, kdo má k dispozici zahradu, tak do tréninku může zapojit i balón.

3) Za sebe musím Tome říct, že probíhající sezóna ti vyloženě sedla. Jak moc konkrétně tebe mrzí, že v takové formě přišlo přerušení soutěže? Vyhlížel si například možnost dalšího kariérního posunu, pakliže by si pokračoval v nastolených výkonech?

S momentální situací člověk nic neudělá, mě osobně to mrzí ale věřím, že nás to nijak nevykolejí a navážeme na výkony z posledních zápasů. Z osobního hlediska věřím, že když si udržím produktivitu, tak bych se chtěl v kariéře ještě posunout, ale musím říct, že v Liberci jsem momentálně maximálně spokojený.

4) V nedávné době jsem četl jeden z tvých mnoha rozhovorů kde si řekl, že profesionální kariéra netrvá věčně. Určitě máš ještě několik let před sebou, ale přeci jen máš už v hlavě co by tě bavilo, nebo čemu by si se chtěl věnovat po kariéře?

Tohle si uvědomuji moc dobře, nic netrvá věčně a kariéra jednou skončí, nějakou představu mám, ale tu si nechám pro sebe, každopádně bych chtěl u fotbalu alespoň částečně zůstat, věřím že toto rozhodnutí mě čeká až za hodně dlouho.

5) Na závěr našeho povídání by mi svědomí nedovolilo se tě nezeptat. Sleduješ po očku fotbal ve Skutči a je nějaká možnost, že na sklonku kariéry oblékneš náš dres?

Fotbal ve Skutči samozřejmě sleduji, přál bych si, aby fotbal ve Skutči jen vzkvétal, areál a město si to zaslouží. A samozřejmě si dovedu představit, že bych se tam proběhl ještě jako hrač, vrátíme se tam všichi (brácha, Lukáš a Ondra Merklovi, Lukáš Mrázek, Lukáš Naď)

Hodně štěstí ! Čau

Tomáš Malinský